Osoby, które próbowały już się odchudzać na wszelkie możliwe sposoby i nie przyniosło to żadnych, a tym bardziej pożądanych efektów, zastanawiają się nad tabletkami. W ogóle ciekawe są czy tabletki działają i komu zaleca się stosowanie tego typu leków. Warto, choć spróbować rozwiać te wątpliwości.

Jak działają leki na odchudzanie?

Działanie tabletek na odchudzanie jest szerokie. Najpopularniejsze środki najczęściej hamują łaknienie, dzięki czemu łatwiej jest zapanować nad podjadaniem między posiłkami i też zmniejszyć porcje głównych posiłków. Tabletki te również zmniejszają wchłanianie tłuszczu. Tak więc nie gromadzi się on tak szybko i bardzo, jak przed stosowaniem suplementów. Niektóre tabletki na odchudzanie pobudzają organizm do wytwarzania ciepła, wzrostu temperatury. To wpływa na lepsze, skuteczniejsze spalanie tłuszczu i zarazem przyspieszają tempo metabolizmu.

Należy pamiętać, że nie wszystkie leki na odchudzanie są jednakowo skuteczne.

Co zawierają tabletki na odchudzanie?

Tak naprawdę leki na odchudzanie skuteczne są tylko wtedy, kiedy zawierają odpowiednie składniki. Każdy produkt może być inny. Najczęściej w składzie tego produktu znajduje się błonnik przyspieszający przemianę materii, a także wspomagający opróżnianie żołądka. Kolejnym popularnym składnikiem jest chitosan, który działa podobnie jak błonnik. Do składników znajdujących się w preparatach na odchudzanie zaliczyć można chrom. Reguluje on poziom glukozy we krwi, a także zmniejsza apetyt i obniża stężenie złego cholesterolu LDL. Jeszcze innym składnikiem tych tabletek jest CLA, kwas, który redukuje tkankę tłuszczową, zwiększa masę mięśniową oraz poprawia przemianę materii. Zawarta w nich kofeina pomaga zwiększyć ilość spalanych kalorii w czasie wysiłku fizycznego. Nierzadko w tabletkach na odchudzanie stosuje się L-karnitynę, która wpływa na pozyskiwanie energii z tłuszczów.

Trzeba natomiast wiedzieć, że pomimo iż poszczególne składniki mają naprawdę dobry wpływ na utratę wagi, to jednak nie zastąpią dobrze zbilansowanej diety i aktywności fizycznej. Niektórzy posługując się słowami skuteczne leki na odchudzanie forum, liczą na to, że znajdą złoty środek na całe to zło i po zastosowaniu kilku kapsułek zmniejszą swoją wagę. Tymczasem tak to nie działa. Suplementy na odchudzanie stanowią pewnego rodzaju wspomagacz dla procesu odchudzania, który nadal powinien się składać z diety i dużej ilości ruchu. I należy również mieć świadomość tego, że nie wszystkie leki na odchudzanie działają skutecznie.