Kiedy decydujemy się na odchudzanie, zazwyczaj liczymy na szybkie efekty. Nie możemy doczekać się nowej, szczupłej sylwetki. W związku z tym najczęściej sięgamy po sposoby, które uchodzą za najszybsze w działaniu i zarazem skuteczne. Pytanie tylko – czy te rozwiązania zapewniają długotrwałe efekty?

Czy szybka utrata wagi jest możliwa?

Warto zacząć od tego, czy w ogóle istnieje sposób na szybką utratę kilogramów. Otóż metod odchudzania jest wiele, a niektóre z nich prowadzą do nagłego spadku wagi. Efekt jest jednak zależny od organizmu, gdyż każdy reaguje zupełnie inaczej. W sieci popularnością cieszą się 3 sposoby na odchudzanie bez wysiłku. Podobno zapewniają oczekiwane zmiany w bardzo krótkim czasie. Warto jednak na spokojnie zastanowić się nad tym, czy szybkie odchudzanie jest w ogóle zdrowe i do jakich zmian w organizmie mogą doprowadzić.

Jak długo utrzymują się efekty szybkiego odchudzania?

Efekty szybko uzyskane w ramach odchudzania na pewno nie pojawiają się na skutek zdrowych i sprawdzonych metod. Spadek wagi może wiązać się automatycznie z wieloma problemami zdrowotnymi i przede wszystkim z osłabieniem organizmu. Ścisła dieta może prowadzić do ograniczenia dostępu do wartościowych dla organizmu składników odżywczych i witamin. Takie odchudzanie to nie tylko problem dla zdrowia, ale również i przede wszystkim gwarancja, że uzyskane efekty nie będą utrzymywały się przez dłuższy czas. Szybkie, drogie lub tanie sposoby na odchudzanie prowadzą do szybkiej utraty wagi, a po pewnym czasie do jej nagłego i podwójnego wzrostu. Efekt jo-jo jest w tym przypadku gwarantowany. Metody, które umożliwiają osiągnięcie zamierzonego wyniku, najczęściej opierają się na eliminacji wielu produktów spożywczych. Kiedy po pewnym czasie osoba, która jeszcze do niedawna się odchudzała, teraz powraca do dawnego jedzenia, zapewnia swojemu organizmowi szok, który objawia się wzrostem wagi. Takie odchudzanie to strata czasu. Dieta musi być opracowana w taki sposób, aby waga spadała stopniowo i powoli. Musi być bardzo urozmaicona i niekoniecznie powinna wykluczać dotychczasowe potrawy. Ważne jest natomiast to, aby była zdrowa i smaczna, by była stosowana już zawsze, a nie tylko przez kilka miesięcy, w czasie odchudzania.

Istnieją różne domowe sposoby na odchudzanie po ciąży czy skuteczne metody redukowania tkanki tłuszczowej powstałej w wyniku prowadzenia niezdrowego trybu życia. Nie wszystkie są zdrowe i nie wszystkie zapewniają atrakcyjne efekty utrzymujące się w dłuższej perspektywie czasu. Należy mieć to na uwadze, planując dietę i program treningowy wspomagający odchudzanie.