Tak wiele osób przygotowując się do odchudzania, decyduje się na dietę pudełkową, uznając, że to najlepszy sposób na stały dostęp do dietetycznych posiłków. Z jednej strony to faktycznie prawda. Niektórzy tylko pomimo korzystania z usług cateringu, nie zauważają efektów. Co na to wpływa?

Źle dobrana dieta

Czasem czytając artykuły o odchudzaniu, zdrowym odżywianiu czy z tematem tym związane wypowiedzi różnych internautów na forach internetowych, można zauważyć słowa rozpaczy typu nie chudnę na diecie pudełkowej. Z jednej strony wydaje się to niemożliwe. Bo przecież jak? Dietę układają specjaliści i nie działa? Zdarza się. Każdy organizm jest inny, ma zupełnie inne zapotrzebowanie kaloryczne, inaczej reaguje na konkretne produkty. Dlatego dieta pudełkowa jest wskazana i bardzo pomocna podczas odchudzania, ale należy wybrać taką, która zapewni oczekiwane efekty, a więc będzie idealnie dopasowana do konkretnego organizmu. Stąd najlepiej w pierwszej kolejności wykonać szereg badań i wybrać się do dietetyka, który na podstawie wyników krwi ułoży właściwy jadłospis lub po prostu poinformuje, co należy jeść, a czego unikać. Na tej podstawie będzie można zamówić dietę pudełkową, która wówczas na pewno będzie skuteczna.

Brak jakiegokolwiek ruchu

Niektórzy z oburzeniem wypowiadają słowa – nie chudnę na diecie. Katują się małymi, niesmacznymi posiłkami i nie widzą efektów. Są tym faktem zdenerwowani i z drugiej strony załamani. Dlaczego tak się dzieje? Podejście różnych osób do odchudzania jest bardzo różne. Zdarzają się osoby, które stosują dietę pudełkową lub inną, przygotowywaną samodzielnie, ale za to więcej wylegują się na kanapie czy przed komputerem. Brak ruchu i sama dieta to za mało. Należy wraz z dietą wprowadzić do codzienności aktywność fizyczną. Wówczas będzie można liczyć na efekty. Korzystanie z usług cateringu osoby te mają jeszcze więcej powodów do tego, aby się nie ruszać. Już nie muszą robić zakupów, aby przygotować posiłki, nie muszą też krzątać się po kuchni, aby je przyrządzić. Otrzymują pudełka od dostawcy i już mogą zasiadać do jedzenia. A to wszystko nie sprzyja utracie zbędnych kilogramów.

Jeśli jeszcze ktoś ma wątpliwości, dlaczego nie chudnie na diecie, powinien przemyśleć krok po kroku, w jaki sposób się odchudza. Co je, jak ćwiczy i czy w ogóle dba o systematyczny ruch. Jeśli czegoś brakuje, musi wprowadzić zmiany. Tylko to może pomóc mu w pozbyciu się zbędnych kilogramów. Dieta pudełkowa nie czyni cudów, ona jest jednym z elementów zdrowego odchudzania.