Osoby, które decydują się w końcu na rozpoczęcie walki ze zbędnymi kilogramami, czasem jednocześnie dochodzą do wniosku, że mają zdecydowanie więcej przeszkód do pokonania, niż tylko pokusa, by powrócić do starych nawyków żywieniowych. Niektórzy cierpią z powodu nietolerancji pokarmowej. Czy to może być jednym z tych utrudnień?

Czym jest nietolerancja pokarmowa?

Objawami nietolerancji i alergii pokarmowej są wzdęcia, nudności, biegunki i problemy skórne. Wystarczy, że osoba z tego typu problemami zje niewłaściwy produkt, by już po chwili odczuwać takie właśnie dolegliwości. Najczęściej spotyka się nietolerancję laktozy i glutenu. Okazuje się jednak, że podobna reakcja może pojawić się również na skutek spożycia pomidorów czy buraków. Z jednej strony to może utrudniać odchudzanie, ale mimo to warto się postarać, ponieważ pozytywne efekty są całkiem prawdopodobne.

Jak odchudzać się cierpiąc na nietolerancję pokarmową?

Zadanie w tym przypadku nie jest proste. Warto rozważyć odchudzanie na diecie pudełkowej z wykluczeniem produktów, które wywołują alergię. Wystarczy skontaktować się z dietetykiem i ustalić listę produktów, które można spożywać, a których należy unikać. Opracowanie takiego planu żywieniowego trwać może dłużej, niż w przypadku zwykłej diety, ale opłaca się poświęcić ten czas, ponieważ sumienne trzymanie się zdrowych zaleceń może z czasem przyczynić do utraty pierwszych kilogramów. Jeśli ktoś cierpi na nietolerancję wybranych produktów, to po prostu powinien z nich zrezygnować, opracowując jadłospis diety. Musi też wybrać takie, które będą miały wpływ na redukcję tłuszczu. Poza tym dieta to nie wszystko. Każdy chyba zdaje sobie sprawę z tego, że ruch wspomaga odchudzanie. Każdy przyzna, że odchudzanie na hulajnodze, rowerze, w czasie spaceru, gry w piłkę nożną lub siatkową to czysta przyjemność. Efekty mogą być jednak naprawdę duże. Tak więc nietolerancja pokarmowa może poniekąd proces ten utrudnić, ale nie w jakimś znacznym stopniu.

Podsumowując, wystarczy skontaktować się ze specjalistą, aby ten pomógł ustalić dietę oraz ćwiczenia na odchudzanie, aby w niedługim czasie po rozpoczęciu tego procesu, dzięki sumiennemu trzymaniu się określonych zasad, pozbyć się kilogramów. Już wiele osób z nietolerancją i alergią na wybrane produkty miało okazję się odchudzać i proces ten zakończył się pozytywnym wynikiem. Wiele w tym przypadku zależy od osoby, która się odchudza, od jej zaangażowania i metod, jakimi się posługuje. Wszystko jest jednak do zrobienia.