Dieta pudełkowa to świetny sposób na utratę zbędnych kilogramów. Wystarczy zamówić catering na cały miesiąc, aby mieć odpowiednio przygotowane posiłki bez gotowania i chodzenia po sklepach. Zaletą tych usług jest możliwość zamówienia posiłków o dowolnej kaloryczności, np. 1200 kcal.

Dla kogo dieta 1200 kcal?

Dieta 1200 kcal jest przeznaczona dla osób, których organizm takiej właśnie diety potrzebuje. Szczegóły te ustala się na podstawie wyników badań. Dobór kaloryczności diety nie odbywa się na zasadzie strzału – może się uda, a może nie. Postępując w ten sposób, można byłoby negatywnie wpłynąć na swoje zdrowie. Dlatego dietę powinno się dobierać pod okiem specjalisty. Wiedząc już, jak kaloryczne muszą być posiłki, wystarczy zamówić catering albo zadbać o samodzielne ich przygotowanie.

Czasem okazuje się, że dieta nie działa

Niektórzy skarżą się w internecie, pytając zarazem – dlaczego nie chudnę na diecie 1200 kcal. Należy pamiętać, że nie każda dieta działa na wszystkich jednakowo. Dla innych dieta 1200 kcal to faktycznie dieta. Dla innych to kaloryczność posiłków, jakie zjadali do tej pory, a wcale nie cieszą się szczupłą sylwetką. Dlatego ważne jest to, aby dopasować kaloryczność do każdego organizmu z osobna. Tylko to może pomóc w utracie zbędnych kilogramów. Co więcej, tylko takie odchudzanie jest zdrowe. W związku z tym na jednych dieta 1200 kcal działa skutecznie, a innych w ogóle, a na pozostałych tylko odrobinę.

Podsumowując, należy wiedzieć, że odchudzanie to sprawa mocno indywidualna. To oznacza, że jedna dieta działa na każdego w sposób zupełnie inny, a na niektórych nie działa w ogóle. Teksty typu, dlaczego nie chudnę na diecie dąbrowskiej spotyka się w internecie bardzo często. Chociażby na tej podstawie można stwierdzić, że dieta, która działa na znajomą, może na nas zadziałać albo też nie. Trzeba też liczyć się z ryzykiem, że dieta ta w naszym przypadku zaszkodzi. Należy w związku z tym zachować ostrożność. Już na etapie, a przede wszystkim na etapie wyboru diety, trzeba wykazać się dużą odpowiedzialnością. Oczywiście wskazówki dotyczące zdrowego żywienia czy aktywności fizycznych wspomagających odchudzanie są bardzo pomocne i warto je czytać. Warto regularnie zapoznawać się z treścią publikowaną w serwisach i na blogach tematycznych. Jeśli jednak chodzi o konkretną dietę, należy już poradzić się specjalistów, czyli dietetyków i lekarzy. Samodzielne ustalanie diety sugerującej całkowite zmiany żywieniowe mogą doprowadzić do poważnych problemów zdrowotnych.